NOWOŚCI

Poznań: 50-lecie Biblii Tysiąclecia

article thumbnail

Przed 50 laty, w 1965 r., ukazała się w Wydawnictwie Pallottinum w Poznaniu Biblia Tysiąclecia. W niedzielę 31 maja br. w kościele Księży Pallotynów w Poznaniu dzięko [ ... ]


Wałbrzych: Jubileusz ks. Józefa Lisiaka SAC

article thumbnail

W niedzielę 10 maja, we wspólnocie pallotyńskiej w Wałbrzychu, celebrowaliśmy niezwykły jubileusz 70-lecia kapłaństwa ks. Józefa Lisiaka SAC. W uroczystości wziął  [ ... ]


Częstochowa: Ogólnopolskie rekolekcje wspólnoty Czcicieli Ducha Świętego Ogniska Pokutne

REALIZOWAĆ ORĘDZIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ: CZYŃCIE POKUTĘ, ODMAWIAJCIE RÓŻANIEC (por. s. Maria od Ducha Świętego). Jak co roku, w dniach poprzedzających uroczystoś [ ... ]


Intencje Mszalne PDF Drukuj Email

DZIEŁO POWOŁAŃ KAPŁAŃSKICH
(Msze święte wieczyste)

Codziennie sprawujemy jako Pallotyni trzy Msze św. za naszych Dobrodziejów i Przyjaciół, którzy pomagają swoją modlitwą, pobożnym życiem i ofiarą materialną w budzeniu nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspierają kształcenie naszych seminarzystów na przyszłych kapłanów i misjonarzy. Każdy składający na ten cel ofiarę zostaje objęty naszą modlitwą. Można również do tego Dzieła włączyć inne osoby, składając w ich imieniu ofiarę. Może to stać się w ważnym momencie życia: przy pierwszej Komunii św., bierzmowaniu, małżeństwie, urodzinach, jubileuszu...Trzeba jednak wpisaną osobę uświadomić o celach Dzieła. Dzieło Powołań Kapłańskich to Msze św. wieczyste. Oznacza to, że każdy wpisany do Dzieła jest otoczony naszą pallotyńską modlitwą i wdzięcznością również po śmierci.

Kliknij tu i zamów intencje.

 


MSZE Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI ŚWIĘTEGO WINCENTEGO PALLOTTIEGO

W dniu 22 stycznia w naszych pallotyńskich kościołach w Polsce sprawujemy 30 Mszy św. w różnych intencjach powierzonych nam przez naszych Współpracowników i Przyjaciół

Kliknij tu i zamów intencje.

 


MSZE MAJOWE

Codziennie w tym miesiącu sprawujemy w pallotyńskich świątyniach w Polsce 18 Mszy św.

Kliknij tu i zamów intencje.

 


MSZE LISTOPADOWE

Zgodnie z polską tradycją jako Pallotyni odprawiamy w Polsce w miesiącu listopadzie Msze św. za zmarłych poleconych naszej pamięci. Codziennie sprawujemy 24 Msze św. zbiorowe za zmarłych polecanych naszym modlitwom.

Kliknij tu i zamów intencje.

 


MSZE GREGORIAŃSKIE

Msze św. gregoriańskie to według tradycji Kościoła 30 Mszy świętych odprawionych w intencji jednej osoby zmarłej przez 30 kolejnych dni. Nazwa ta pochodzi do imienia papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który na skutek prywatnego objawienia (podczas którego widział zmarłego zakonnika cierpiącego w czyśćcu), w taki sposób modlił się za zakonnika imieniem Justus. Modlitwa papieża okazała się skuteczna, a tradycja Mszy św. gregoriańskich utrwaliła się na stałe w Kościele. Wierni żywią nadzieję, że Bóg w swoim miłosierdziu przez wstawiennictwo św. Grzegorza uwolni zmarłego z kar czyśćca.

Msze św. gregoriańskie odprawiamy w najbliższym miesiącu od przysłania ofiary lub w miesiącu podanym przez Ofiarodawcę. Nie wyznaczamy konkretnej kwoty jaką należy złożyć na ten cel, prosimy jednak uwzględnić, że jest to 30 Mszy św.

Kliknij tu i zamów intencje.

 


MSZE ŚWIĘTE INDYWIDUALNE TERMINOWE I BEZTERMINOWE

Istnieje także możliwość zamawiania Mszy św. indywidualnych: terminowych i bezterminowych, w róznych intencjach. Msza św. zostanie odprawiona w terminie podanym przez Ofiarodawcę (terminowa) lub w najbliższym czasie po otrzymaniu intencji (bezterminowa).

Kliknij tu i zamów intencje.

 Nadsyłając intencje Mszy świętej prosimy pamiętać o wypełnieniu wszystkich pól w formularzu zamówienia. Ofiary bardzo prosimy przesyłać przelewem bankowym na podane niżej konto bankowe. Bardzo prosimy o dokładne dane adresowe.

Nasz adres:

Prowincja Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego
ul. Przybyszewskiego 30
60-357 Poznań

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ofiarę za odprawienie Mszy św. należy wpłacić na konto bankowe nie zapominając o podaniu dokładnych danych adresowych.

Nasze konto:

PEKAO SA: 82 1240 1747 1111 0010 0264 0113

z dopiskiem "Intencja mszalna"

 

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI

Galeria:

Secured by Siteground Web Hosting