NOWOŚCI

Korea Płd.: Garść wiadomości z drugiego końca świata

Właśnie dzisiaj, gdy przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, po zakończeniu Mszy św. z odnowieniem naszych pallotyńskich przyrzeczeń, pragniemy podzielić się z Wami  [ ... ]


Poznań: Wiadomości

article thumbnail

Arcybiskup Stanisław Gądecki w Pallottinum W dniu 18 stycznia 2018 ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, odprawił Mszę św. dla pracowników Pal [ ... ]


Szkocja: W duchu Założyciela…

article thumbnail

We środę, 24 stycznia 2018 roku, Pallotyni z poznańskiej prowincji zjechali w komplecie do Dundee, do gościnnego domu rektora naszej wspólnoty. Modlitwy pallotyńskie i u [ ... ]


Arezzo: Nie popularność, lecz chwała Boża… PDF Drukuj Email

W niedzielę, 21 stycznia 2018 roku, w parafii św. Leona Wielkiego w Arezzo-San Leo cała wspólnota parafialna po raz pierwszy obchodziła uroczystość św. Wincentego Pallottiego.

Osobą, która przybliżyła parafianom postać naszego Założyciela, był ks. Adam Golec SAC, prokurator i postulator generalny, który już od piątku przygotowywał wiernych do niedzielnego święta.

Centralnej Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył J.E. ksiądz arcybiskup Riccardo Fontana, który pobłogosławił relikwie św. Wincentego Pallottiego.

Po Eucharystii blisko 100. osób zebrało się, by przy wspólnym obiedzie kontynuować świętowanie obecności Pallottiego na aretyńskiej ziemi.

Nie chodzi o to, by mieć wypełniony po brzegi kościół. Wystarczy garstka, która „zapaliła się” charyzmatem rzymskiego księdza, a apostolstwo i realizacja pallotyńskich haseł będzie, jakby to rzec, formalnością. Wtedy parafia będzie prawdziwie tętnić życiem – życiem, jakie proponuje nam Jezus Chrystus, Apostoł Ojca Przedwiecznego.

 

Od piątku 19 stycznia do niedzieli 21 stycznia ks. Adam Golec SAC przybliżał parafianom naszej wspólnoty osobę i dzieło św. Wincentego. Nasz Założyciel, mimo swojej włoskiej krwi, w Arezzo pozostawał nieznany. Od minionej niedzieli Pallotti, nie tylko pozostawił ślad w San Leo, jego relikwie zostały zainstalowane w kościelnej kaplicy, dedykowanej właśnie św. Wincentemu. Parafianie są niezwykle zainteresowani osobą naszego Założyciela i chcą poznać go jeszcze lepiej.

Owa gotowość i pragnienie do poznania św. Wincentego przez parafian San Leo została bardzo mocno zasygnalizowana i wyrażona w ich zaangażowaniu w uroczystość. Liczba osób uczestniczących w Eucharystii w piątek i sobotę, to dla nas księży było bardzo miłe zaskoczenie. Nie inaczej było w niedzielę.

Zaangażowanie parafian nie ograniczyło się jedynie do uczestnictwa we mszach i słuchania kazań księdza Adama. Niezwykle prężnie działająca rada parafialna zapewniła wyborny niedzielny obiad dla blisko 100. osób, które chciały świętować obecność Pallottiego jeszcze dłużej. Na obiedzie pozostał również pasterz diecezji, a także dołączyli księża z naszego dekanatu.

Żniwo wielkie, robotników mało. Wierzymy, że św. Wincenty Pallotti wyprosi u Ojca hojne łaski dla całej wspólnoty Arezzo-San Leo i całej diecezji. Wierzymy, że toskańska ziemia wyda powołania. Zapraszamy.

współbracia z Arezzo-San Leo


 
Secured by Siteground Web Hosting