NOWOŚCI

Częstochowa: Odpust w Dolinie Miłosierdzia

Nie przeszkodziła im niepewna pogoda i złowieszcze prognozy. Dokładnie 1137 osób poświadczyło własnoręcznym podpisem udział w 4. Biegu Miłosierdzia. Do pokonania by [ ... ]


Gdańsk Wrzeszcz: Wspomnienie doktor Oli

22 kwietnia gdańskie środowisko medyczne świętowało 75. urodziny dr Aleksandry Gabrysiak – żyjącej w opinii świętości, a zmarłej tragicznie w 1993 r. Pomimo swoje [ ... ]


Ołtarzew: Wiadomości

article thumbnail

Msza Krzyżma Mszy Świętej Krzyżma, sprawowanej 13 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00, przewodniczył ks. Kazimierz kard. Nycz, arcybiskup metropolita warszawski. Miejscem cel [ ... ]


Częstochowa: Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów 2017 PDF Drukuj Email

8/9 kwietnia 2017 r. w Dolinie Miłosierdzia i na Jasnej Górze odbyło się kolejne Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów. W tym roku hasłem naszego Czuwania było: Idźcie i głoście: czyli wstaję z kanapy i co dalej? W ten sposób chcieliśmy zachęcić młodzież do dalszej refleksji związanej z hasłem roku duszpasterskiego, które niejako jest echem przeżytych Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

Jak zawsze rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, podczas którego śpiewała i animowała uczestników czuwania schola młodzieżowa z zakopiańskich Krzeptówek. Młodzież powitał ks. Wojciech Świderski SAC, a następnie, prowadząc koronkę do Bożego miłosierdzia – zawierzyliśmy Panu Bogu czas czuwania.

Kolejnym punktem była kolacja z tradycyjnym bigosem. Następnie młodzież udała się do kaplicy św. Józefa, gdzie miał miejsce koncert zespołu 12 kamieni. Po koncercie i małej przerwie udaliśmy się do kaplicy Cudownego Obrazu i uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Po krótkim powitaniu Maryi śpiewem oraz animacji muzycznej, wykonanej przez scholę z Zakopanego, ks. Michał Zbrojkiewicz SAC z Międzyrzecza powiedział konferencję. Następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i wspólnej modlitwie uwielbienia odprawiliśmy drogę krzyżową, którą przygotowała młodzież z Katolickiego Liceum Księży Pallotynów w Chełmnie. W czasie adoracji młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Jest to szczególny moment, bowiem spora liczba uczestników decyduję się na spowiedź w tym czasie.

Po adoracji Najświętszego Sakramentu przygotowaliśmy się do mszy św. rozpoczynającej Wielki Tydzień. Eucharystia była szczególna ze względu na obecność Księży Prowincjałów. Mszy św. przewodniczył ks. prowincjał Zenon Hanas SAC z prowincji Chrystusa Króla, a Słowem Bożym podzielił się z nami ks. prowincjał Adrian Galbas SAC z prowincji Zwiastowania Pańskiego. Ks. Adrian, odpowiadając na hasło z plakatu tegorocznego czuwania, dał nam cenną wskazówkę dotyczącą tego, co zrobić, jak już wstaniemy z „naszej kanapy”! Odpowiedź wydaję się prosta, choć nie zawsze łatwa, a mianowicie nie usiąść na niej na powrót, bo po wstaniu z kanapy trzeba rzeczywiście iść i głosić Słowo Boga.

Po uroczystej Eucharystii i błogosławieństwie pożegnaliśmy Matkę Bożą i udaliśmy się do naszych domów z symboliczną opaską na rękę, przypominającą nam hasło tegorocznego roku duszpasterskiego „idźcie i głoście”. W tegorocznym Pallotyńskim Czuwaniu Maturzystów wzięło udział ok 300. uczestników. Naszą młodzież przywieźli księża i bracia z: Ołtarzewa, Radomia, Kutna, Otwocka, Zakopanego, Ząbkowic Śląskich, Przedborowej, Łodzi, Poznania, Chełmna i Grubna, Międzyrzecza oraz Sosnowca. Drogim współbraciom serdecznie dziękujemy za trud organizacji wyjazdu i zapraszamy na kolejne pallotyńskie wydarzenia związane z naszą młodzieżą.

Zdjęcia z czuwania dostępne są na profilu FB i na stronie powolania.pl.

ks. Kamil Wolan SAC

 

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI

Galeria:

Secured by Siteground Web Hosting