NOWOŚCI

Korea Płd.: Garść wiadomości z drugiego końca świata

Właśnie dzisiaj, gdy przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, po zakończeniu Mszy św. z odnowieniem naszych pallotyńskich przyrzeczeń, pragniemy podzielić się z Wami  [ ... ]


Poznań: Wiadomości

article thumbnail

Arcybiskup Stanisław Gądecki w Pallottinum W dniu 18 stycznia 2018 ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, odprawił Mszę św. dla pracowników Pal [ ... ]


Szkocja: W duchu Założyciela…

article thumbnail

We środę, 24 stycznia 2018 roku, Pallotyni z poznańskiej prowincji zjechali w komplecie do Dundee, do gościnnego domu rektora naszej wspólnoty. Modlitwy pallotyńskie i u [ ... ]


Częstochowa: Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów 2017 PDF Drukuj Email

8/9 kwietnia 2017 r. w Dolinie Miłosierdzia i na Jasnej Górze odbyło się kolejne Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów. W tym roku hasłem naszego Czuwania było: Idźcie i głoście: czyli wstaję z kanapy i co dalej? W ten sposób chcieliśmy zachęcić młodzież do dalszej refleksji związanej z hasłem roku duszpasterskiego, które niejako jest echem przeżytych Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

Jak zawsze rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, podczas którego śpiewała i animowała uczestników czuwania schola młodzieżowa z zakopiańskich Krzeptówek. Młodzież powitał ks. Wojciech Świderski SAC, a następnie, prowadząc koronkę do Bożego miłosierdzia – zawierzyliśmy Panu Bogu czas czuwania.

Kolejnym punktem była kolacja z tradycyjnym bigosem. Następnie młodzież udała się do kaplicy św. Józefa, gdzie miał miejsce koncert zespołu 12 kamieni. Po koncercie i małej przerwie udaliśmy się do kaplicy Cudownego Obrazu i uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Po krótkim powitaniu Maryi śpiewem oraz animacji muzycznej, wykonanej przez scholę z Zakopanego, ks. Michał Zbrojkiewicz SAC z Międzyrzecza powiedział konferencję. Następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i wspólnej modlitwie uwielbienia odprawiliśmy drogę krzyżową, którą przygotowała młodzież z Katolickiego Liceum Księży Pallotynów w Chełmnie. W czasie adoracji młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Jest to szczególny moment, bowiem spora liczba uczestników decyduję się na spowiedź w tym czasie.

Po adoracji Najświętszego Sakramentu przygotowaliśmy się do mszy św. rozpoczynającej Wielki Tydzień. Eucharystia była szczególna ze względu na obecność Księży Prowincjałów. Mszy św. przewodniczył ks. prowincjał Zenon Hanas SAC z prowincji Chrystusa Króla, a Słowem Bożym podzielił się z nami ks. prowincjał Adrian Galbas SAC z prowincji Zwiastowania Pańskiego. Ks. Adrian, odpowiadając na hasło z plakatu tegorocznego czuwania, dał nam cenną wskazówkę dotyczącą tego, co zrobić, jak już wstaniemy z „naszej kanapy”! Odpowiedź wydaję się prosta, choć nie zawsze łatwa, a mianowicie nie usiąść na niej na powrót, bo po wstaniu z kanapy trzeba rzeczywiście iść i głosić Słowo Boga.

Po uroczystej Eucharystii i błogosławieństwie pożegnaliśmy Matkę Bożą i udaliśmy się do naszych domów z symboliczną opaską na rękę, przypominającą nam hasło tegorocznego roku duszpasterskiego „idźcie i głoście”. W tegorocznym Pallotyńskim Czuwaniu Maturzystów wzięło udział ok 300. uczestników. Naszą młodzież przywieźli księża i bracia z: Ołtarzewa, Radomia, Kutna, Otwocka, Zakopanego, Ząbkowic Śląskich, Przedborowej, Łodzi, Poznania, Chełmna i Grubna, Międzyrzecza oraz Sosnowca. Drogim współbraciom serdecznie dziękujemy za trud organizacji wyjazdu i zapraszamy na kolejne pallotyńskie wydarzenia związane z naszą młodzieżą.

Zdjęcia z czuwania dostępne są na profilu FB i na stronie powolania.pl.

ks. Kamil Wolan SAC

 
Secured by Siteground Web Hosting