NOWOŚCI

Korea Płd.: Garść wiadomości z drugiego końca świata

Właśnie dzisiaj, gdy przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, po zakończeniu Mszy św. z odnowieniem naszych pallotyńskich przyrzeczeń, pragniemy podzielić się z Wami  [ ... ]


Poznań: Wiadomości

article thumbnail

Arcybiskup Stanisław Gądecki w Pallottinum W dniu 18 stycznia 2018 ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, odprawił Mszę św. dla pracowników Pal [ ... ]


Szkocja: W duchu Założyciela…

article thumbnail

We środę, 24 stycznia 2018 roku, Pallotyni z poznańskiej prowincji zjechali w komplecie do Dundee, do gościnnego domu rektora naszej wspólnoty. Modlitwy pallotyńskie i u [ ... ]


Ząbkowice Śląskie: Triduum ku czci św. Wincentego PDF Drukuj Email

Jednym z najważniejszych dni w ciągu roku duchowego jest dla nas 22 stycznia. To właśnie tego dnia przypada rocznica narodzin dla Nieba św. Wincentego Pallottiego. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się już w sobotę. Triduum, wprowadzającemu nas we wspomnienie Założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, przewodniczył przełożony prowincjalny Prowincji Zwiastowania Pańskiego – ks. Adrian Galbas SAC.

Sobotnia nauka w czasie wieczornej Eucharystii przeniosła nas do jednego z najczęściej przywoływanych przez Pallottiego miejsc – Wieczernika, w którym uczniowie Jezusa oczekiwali zesłania Ducha Świętego. Ksiądz prowincjał zwrócił uwagę na szczególną wieź Wincentego z Parakletem, na którym koncentruje się życie Kościoła w obecnym roku liturgicznym.

Niedziela stanowiła dla nas wyjątkową okazję do spojrzenia na szczególną wartość przyrzeczeń pallotyńskich, ponieważ w dniu 21 stycznia 2018 roku nasza wspólnota nowicjacka uczestniczyła w uroczystym złożeniu pierwszej profesji czasowej przez ks. Mariusza Marszałka SAC. Mszy św. przewodniczył ksiądz prowincjał Adrian Galbas SAC, który wygłosił również homilię. W swym kazaniu zwrócił uwagę między innymi na znaczenie nawrócenia w życiu chrześcijanina, które, zgodnie z nauczaniem Benedykta XVI, powinno przypominać przewrót kopernikański, umieszczenie Chrystusa – Światłości świata – w centrum naszego życia. Ponadto ksiądz prowincjał odwołał się również do postaci naszego św. Ojca Założyciela. Na Mszy św. obecni byli liczni goście: rodzina ks. Mariusza, a także klerycy pierwszego roku z Ołtarzewa, wraz z którymi rozpoczynał rok duchowy, przygotowujący do złożenia przyrzeczeń.

Jako nowicjusze wyrażamy naszą głęboką wdzięczność za możliwość spędzenia części roku duchowego z ks. Mariuszem, życząc mu jednocześnie obfitości łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej.

Centralnym punktem święta patronalnego naszego Stowarzyszenia była rzecz jasna poniedziałkowa Eucharystia, celebrowana przez księdza prowincjała. W homilii podkreślona została, tak bardzo akcentowana przez Pallottiego, rola świeckich w życiu Kościoła oraz spoczywający na nich obowiązek apostolstwa, wynikający z sakramentu chrztu świętego. Każdy uczeń Chrystusa jest jednocześnie jego misjonarzem. Po Mszy św. goście zostali zaproszeni na uroczystą kolację.

Dla nas trzy dni skupienia nad życiem i działalnością św. Wincentego stanowiły doskonałą okazję do spojrzenia na swoje powołanie oraz cel, ku któremu winna zmierzać nasza formacja w czasie roku duchowego.

kln. Paweł Strojewski


 
Secured by Siteground Web Hosting