NOWOŚCI

Ołtarzew: Ostatnie pożegnanie śp. ks. Witolda Zdaniewicza SAC

article thumbnail

Pogrzeb śp. ks. prof. dr. hab. Witolda Zdaniewicza SAC odbył się 18 października 2017 r. w Ołtarzewie. Liturgii, sprawowanej w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Naj [ ... ]


Częstochowa: Pielgrzymka Braci Zakonnych

article thumbnail

W dniach 16-17 października odbyła się 35. Pielgrzymka Braci Zakonnych na Jasną Górę pod hasłem: „Idźcie i głoście'”. Program tegorocznej pielgrzymki zawierał k [ ... ]


Ołtarzew: Jesienny Zjazd Rektorów, Proboszczów i Sekretarzy agend Zarządu Prowincjalnego

W dniach 11-12 października br. odbył się w Ołtarzewie jesienny Zjazd Rektorów, Proboszczów i Sekretarzy agend działających przy Zarządzie Prowincjalnym. Spotkanie ro [ ... ]


Reklama
AKTUALNOŚCI
Ołtarzew: Ostatnie pożegnanie śp. ks. Witolda Zdaniewicza SAC PDF Drukuj Email

Pogrzeb śp. ks. prof. dr. hab. Witolda Zdaniewicza SAC odbył się 18 października 2017 r. w Ołtarzewie. Liturgii, sprawowanej w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów, przewodniczył J.E. ksiądz arcybiskup Henryk Hoser SAC, ordynariusz warszawsko-praski. Doczesne szczątki Zmarłego zostały pochowane w kwaterze pallotyńskiej na ołtarzewskim cmentarzu. Ks. Zdaniewicz zmarł 14 października 2017 r., mając 88 lat.

Kilka minut przed godziną 10.00 zostało przywiezione ciało śp. ks. Zdaniewicza, którego powitania dokonał ks. Mirosław Mejzner SAC, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Następnie wprowadzono je do kościoła seminaryjno-parafialnego. Licznie zgromadzeni wierni modlili się w intencji Zmarłego, rozważając tajemnice chwalebne różańca.

Więcej…
 
Częstochowa: Pielgrzymka Braci Zakonnych PDF Drukuj Email

W dniach 16-17 października odbyła się 35. Pielgrzymka Braci Zakonnych na Jasną Górę pod hasłem: „Idźcie i głoście'”. Program tegorocznej pielgrzymki zawierał konferencje, nabożeństwa: droga krzyżowa, koronka do miłosierdzia Bożego, różaniec. Punktem centralnym dnia była Eucharystia sprawowana w kaplicy Cudownego Obrazu.

Pierwszego dnia gościem specjalnym był o. dr Filemon Janka, franciszkanin z Poznania. Podczas konferencji o. Filemon podjął temat wirtualnego świata oraz pojęcia idealizmu i realizmu dzisiejszym świecie. Prelegent – w kontekście życia zakonnego – ukazał świat wirtualny, który niesie ze sobą wiele zagrożeń, na które zakonnicy również są narażeni. O. Filemon podkreślił również znaczenie posługi braci zakonnych w Kościele, jako cenne i piękne powołanie. Na dowód tego przytoczył słowa św. Jana Pawła II określające życie zakonne jako kwiat Ewangelii.

Więcej…
 
Ołtarzew: Jesienny Zjazd Rektorów, Proboszczów i Sekretarzy agend Zarządu Prowincjalnego PDF Drukuj Email

W dniach 11-12 października br. odbył się w Ołtarzewie jesienny Zjazd Rektorów, Proboszczów i Sekretarzy agend działających przy Zarządzie Prowincjalnym. Spotkanie rozpoczęło się krótką modlitwą, po której zabrał głos ks. prowincjał Adrian Galbas SAC. W swoim wystąpieniu ks. Prowincjał przedstawił obecną sytuację w WSD w Ołtarzewie, która – z uwagi na wciąż zmniejszającą się liczbę alumnów – prowokuje pytanie o przyszłość pallotyńskiego Alma Mater. Ponadto zwrócił uwagę na potrzebę większego zaangażowania się w pracę z młodzieżą w powierzonych nam parafiach. Następnie ks. Kamil Wolan SAC (sekretarz ds. apostolstwa oraz dyrektor PODP) przedstawił inicjatywy podjęte przez sekretariat ds. apostolstwa, koncentrując się na podsumowaniu tegorocznego Pallotyńskiego Spotkania Młodych, które miało miejsce w Ołtarzewie pod koniec wakacji.

Więcej…
 
Ołtarzew: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 PDF Drukuj Email

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie odbyła się 12 października 2017 roku. Uroczystość rozpoczęła Eucharystia sprawowana w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów, pod przewodnictwem J.E. księdza arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC, metropolity białostockiego. Sesja inauguracyjna miała miejsce w auli im. bł. Józefa Jankowskiego SAC.

Przed liturgią ks. Mirosław Mejzner SAC, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, powitał zgromadzonych na modlitwie i poprosił J.E. księdza arcybiskupa Tadeusza Wojdę SAC o przewodniczenie Eucharystii. Metropolita Białostocki wygłosił homilię, w której powiedział: Na początku tego roku akademickiego powinniśmy prosić Ducha Świętego, aby oświecał mroki naszych serc, (…) by pomagał zrozumieć wszystko, co dotychczas jest zakryte przed naszymi oczami. Homilista mówił także o wezwaniu do zgłębiania Bożych prawd i zachęcał: Szukajcie, pukajcie, kołaczcie, a drzwi do Bożych prawd będą Wam otwarte.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Secured by Siteground Web Hosting